MICHAELA ŠPAČKOVÁ

Česká fagotistka Michaela Špačková, zvídavá a kreativní umělkyně, která své vášně pro hudbu, člověka a přírodu plynule propojuje do své hudební tvorby, životního stylu a mezikulturních aktivit – od hudebně-výchovných koncertů až po rozvoj permakulturního zahradničení. Pravidelně uvádí jí věnované skladby pro sólový fagot současných autorů, často s aktuální tematikou, naposledy premiéru Matthieu Stefanelliho Gaïa, ou le Cri de la Terre – Křik Země na Festivalu Nouveaux Horizons Renauda Capuçona, která byla vysílána na ARTE. 

Na fagot začala hrát ve dvanácti letech, o pět let později debutovala s PKF – Prague Philharmonia, následovala vystoupení s ORF Wien, Münchener Kammerorchester a Českou filharmonií, více než dvacet ocenění na různých soutěžích, například ARD Musikwettbewerb a soutěži Pražského jara, a vystoupení po celém světě v nejprestižnějších sálech, jako jsou Berlínská filharmonie, Philharmonie de Paris, Suntory Hall Tokio atd. Byla sólofagotistkou Konzerthausorchester Berlin s Christophem Eschenbachem a působila při Akademii ve Staatskapelle Berlin pod vedením Daniela Barenboima, hrála s dirigenty, jako jsou Sir S. Rattle, Z. Mehta, I. Fischer, W. Jurowski a další.

Její studium na HfM Hanns Eisler u profesora Volkera Tessmanna, kde v současné době dokončuje Sólistický Diplom, na CNSMD Paris u Laurenta Lefèvra, účast na různých mistrovských kurzech a festivalech a spoluhraní s vynikajícími umělci  silně ovlivnily její hudební vývoj. Ráda sama vyučuje a vedla masterclass v Německu, Rumunsku, Japonsku a Slovensku.

Michaela je všestranná hudebnice, která ráda experimentuje a improvizuje a v současné době se snaží propojit klasickou, folklorní a elektronickou hudbu a připravuje své debutové album pro Supraphon.