MICHAELA ŠPAČKOVÁ

Česká fagotistka Michaela Špačková jako všestranná umělkyně a vášnivá komorní hudebnice vytváří svou citlivou a expresivní hrou nezapomenutelný zážitek. Od sezony 22/23 byla jmenována první fagotistkou Konzerthausorchester Berlin pod vedením Christopha Eschenbacha. Předtím získala zkušenosti ve Staatskapelle Berlin pod vedením Daniela Barenboima a u dirigentů, jako jsou Sir Simon Rattle, Zubin Mehta, Herbert Blomstedt a André Orozco-Estrada.

Jako sólistka vystupovala s renomovanými orchestry, jako jsou Münchener Kammerorchester, ORF Wien a Česká filharmonie, a získala řadu ocenění na renomovaných soutěžích, jako jsou ARD-Musikwettbewerb, soutěž Pražského jara a soutěž v Markneukirchenu.

Jejím cílem je změnit zažité představy o svém nástroji a reprezentovat jej způsobem, který si zaslouží sólové vystoupení. Je mnohostrannou umělkyní, která ráda experimentuje a improvizuje a je otevřená netradiční spolupráci, například s improvizačním orchestrem Stegreif.orchester, a novým skladbám pro sólový fagot, které jí věnovali současní skladatelé.

Studovala na Hochschule für Musik Hanns Eisler u profesora Volkera Tessmanna, kde v současné době dokončuje Sólistický diplom, a dříve na Conservatoire Supérierier de Musique et de Danse Paris u Laurenta Lefèvra.

Kromě hudby se Michaela věnuje procházkám v přírodě, četbě, portrétní fotografii a břišnímu tanci. Je také přesvědčenou ochránkyní životního prostředí, nezastavitelnou zachránkyní zvířat, rostlin a potravin a zapojuje se do mezikulturních aktivit, jako jsou hudebně-výchovné koncerty a sociální a kulturní péče.