MICHAELA ŠPAČKOVÁ

Česká fagotistka Michaela Špačková je sólofagotistkou při Konzerthausorchester Berlin pod vedením Christopha Eschenbacha, jako sólistka vystupovala s renomovanými orchestry, jako jsou Münchener Kammerorchester, ORF Wien a Česká filharmonie, a získala řadu ocenění na nejvýznačnějších soutěžích jako ARD- Musikwettbewerb, soutěž Pražského jara, soutěž v Markneukirchenu a cenu DAAD Preis.

Pravidelně uvádí skladby pro sólový fagot, které jí věnovali současní skladatelé, tuto sezónu premiérovala novou skladbu od Matthieu Stefanelli Gaïa ou le Cri de la Terre na festivalu Renauda Capuçona Nouveaux Horizons, který byl živě vysílán z Aix-en-Provence na ARTE a připravuje její debutové album pro Supraphon.

Jejím cílem je změnit zažité představy o fagotu jakožto rozlíceném bručounovi a dokazuje, že je hoden sólových vystoupení a zájmu posluchačstva. Je všestrannou umělkyní, která ráda experimentuje a improvizuje, například s ansámblem Stegreif.orchester a nebo spojením klasiky a elektro hudby.

Vystupovala v nejprestižnějších sálech jako je Berliner Philharmonie, Philharmonie de Paris, Elbphilharmonie, s dirigenty jako Sir Simon Rattle, Daniel Barenboim, Zubin Mehta, Iván Fischer, Semyon Bychkov, Francois Xavier Roth, Jaap van Zweden a další.

Studovala na Hochschule für Musik Hanns Eisler ve třídě Prof.Volkera Tessmanna, Conservatoire Supérieur de Musique et de Danse Paris s Laurentem Lefèvrem a absolvovala Akademii při Staatskapelle Berlin u Mathiase Baiera.

Kromě hudby se Michaela aktivně zajímá a angažuje do mezikulturních aktivit, jako jsou hudebně-výchovné koncerty, sociální a kulturní péče a do aktuálních témat jako životní prostředí a ochrana planety Země, zvířat a rostlin, které ráda kombinuje s hudebními projekty.