MICHAELA ŠPAČKOVÁ

Vystupuje jako sólistka, komorní i orchestrální hráčka s orchestry a ansámbly po celém světě. Je právem řazena k nejvýraznějším umělcům mladé české generace. Michaela Špačková je držitelkou mnoha ocenění z prestižních soutěží jako je ARD Musikwettbewerb, Pražské jaro, Markneukirchen Wettbewerb, C. M. von Weber Competition, Muri Competition a další. S nadšením představuje fagot, že to není pouze „starý bručoun kdesi vzadu v orchestru“, ale jako pozoruhodný nástroj hoden sólového vystupování.
Michaela Špačková - The basson artist

V sedmnácti letech se poprvé představila v sólovém debutu s PKF Prague Philharmonia, následovala vystoupení s orchestry jako je Česká filharmonie, ORF Wien – Symfonický orchestr vídeňského rozhlasu, Münchener Kammerorchester, Symfonický orchestr FOK, Filharmonie Brno, Filharmonie Opole, Komorní filharmonie Pardubice, Státní filharmonie Košice a jiné.

Studium na fagot začala ve dvanácti letech na Hudebním gymnáziu a hudební škole hl.m. Prahy u Lukáše Kořínka. Následně absolvovala Pražskou konzervatoř za doprovodu symfonického orchestru Pražské konzervatoře uTomáše Františe a Ondřeje Roskovce. Posléze pokračovala ve studiích na Hochschule für Musik „Hanns Eisler“ v Berlíně u Prof. Volkera Tessmanna, kde momentálně dokončuje svůj Magisterský diplom. V průběhu byla na výměnném studiu na Conservatoire national supérieur de musique et de danse v Paříži u Laurenta Lefevra.

Jako orchestrální hráčka spolupracovala s předními dirigenty jako je Semyon Bychkov, Sir Simon Rattle, Lahav Shani, Jiří Bělohlávek, Valeri Gergiev, Vladimir Jurowski, Francois Xavier Roth, Manfred Honeck, atd. S předními orchestry jako je Česká filharmonie, Gürzenich Orchester Köln, Ensemble Intercontemporain, PKF- Prague Philharmonia, Ensemble Resonanz, Malaysian Philharmonic Orchestra, Radek Baborák Ensemble, Kremerata Baltica a jiné.

Velmi intenzivně se věnuje komorní hře, je členkou fagotového dua – Duo Esperanza, Tria Eolie (klarinet, fagot, klavír) a fagotového kvarteta Fagotiky. Spolupracuje s klavíristou Lukášem Klánským a cembalistou Danielem Trumbullem. Zabývá se také jazzovou a modální indickou improvizací a barokním fagotem.

Michaela je držitelkou Deutschlandstipendia a stipendia Ministerstva kultury. V roce 2012 byla zvolena Mladým hudebníkem roku a byl o ní natočen dokument. Ráda se věnuje edukativním koncertům a projektům.